Belleherbe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleherbe
Komunë
Vendndodhja
Belleherbe is located in Franca
Belleherbe
Belleherbe
49°55′21″V 3°14′39″L / 49.9225°V 3.2442°L / 49.9225; 3.2442Koordinatat: 49°55′21″V 3°14′39″L / 49.9225°V 3.2442°L / 49.9225; 3.2442
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Maîche
Ndërbashkësia Dessoubre et Barbèche
Kryetari Philippe Franchini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.13 km2
Popullsia 587 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25380
INSEE 25051


Belleherbe është një komunëFrancë. Belleherbebën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe 16.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]