Bellenaves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellenaves
Komunë
noform
Pamje nga Bellenaves
Vendndodhja
Bellenaves is located in Franca
Bellenaves
Bellenaves
49°54′28″V 1°13′01″L / 49.9078°V 1.2169°L / 49.9078; 1.2169Koordinatat: 49°54′28″V 1°13′01″L / 49.9078°V 1.2169°L / 49.9078; 1.2169
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne
Departamenti Allier
Qarku Arrondissement Montluçon
Kantoni Gannat
Ndërbashkësia Sioule, Colettes et Bouble
Kryetari Dominique Bidet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.88 km2
Lartësia 395 m (m.n.d.)
Popullsia 1017 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 3330
INSEE 3022


Bellenaves është një komunëFrancë. Bellenavesbën pjesë në departamentin Allierrajonit Auvergne. Komuna ka një popullsi prej 1017 banorë dhe sipërfaqe 34.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]