Bellencombre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellencombre
Komunë
Vendndodhja
Bellencombre is located in Franca
Bellencombre
Bellencombre
47°41′55″V 4°38′48″L / 47.6986°V 4.6467°L / 47.6986; 4.6467Koordinatat: 47°41′55″V 4°38′48″L / 47.6986°V 4.6467°L / 47.6986; 4.6467
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Haute-Normandie]]
Departamenti [[Seine-Maritime]]
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Bellencombre
Ndërbashkësia Bosc d'Eawy
Kryetari Bernard Caux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.91 km2
Lartësia 83 m (m.n.d.)
Popullsia 647 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76680
INSEE 76070


Bellencombre është një komunëFrancë. Bellencombrebën pjesë në departamentin [[Seine-Maritime]] të rajonit [[Haute-Normandie]]. Komuna ka një popullsi prej 647 banorë dhe sipërfaqe 12.91 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]