Bellengreville, Calvados

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellengreville
Komunë
noform
Pamje nga Bellengreville
Vendndodhja
Bellengreville is located in Franca
Bellengreville
Bellengreville
49°07′57″V 5°24′00″L / 49.1325°V 5.4°L / 49.1325; 5.4Koordinatat: 49°07′57″V 5°24′00″L / 49.1325°V 5.4°L / 49.1325; 5.4
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Caen
Kantoni Bourguébus
Ndërbashkësia Val ès dunes
Kryetari Dominique Piat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.15 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Popullsia 1529 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14370
INSEE 14057


Bellengreville është një komunëFrancë. Bellengrevillebën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1529 banorë dhe sipërfaqe 10.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]