Bellengreville, Seine-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellengreville
Komunë
Vendndodhja
Bellengreville is located in Franca
Bellengreville
Bellengreville
46°07′03″V 3°24′16″L / 46.1175°V 3.4044°L / 46.1175; 3.4044Koordinatat: 46°07′03″V 3°24′16″L / 46.1175°V 3.4044°L / 46.1175; 3.4044
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Haute-Normandie]]
Departamenti [[Seine-Maritime]]
Qarku Arrondissement [[Dieppe]]
Kantoni [[Envermeu]]
Ndërbashkësia [[Communauté de communes des Monts et Vallées]]
Kryetari Gérard Decroix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.67 km2
Lartësia 29 m (m.n.d.)
Popullsia 455 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76630
INSEE 76071


Bellengreville është një komunëFrancë. Bellengrevillebën pjesë në departamentin [[Seine-Maritime]] të rajonit [[Haute-Normandie]]. Komuna ka një popullsi prej 455 banorë dhe sipërfaqe 7.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]