Bellentre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellentre
Komunë
noform
Pamje nga Bellentre
Vendndodhja
Bellentre is located in Franca
Bellentre
Bellentre
43°29′27″V 2°03′22″L / 43.4908°V 2.0561°L / 43.4908; 2.0561Koordinatat: 43°29′27″V 2°03′22″L / 43.4908°V 2.0561°L / 43.4908; 2.0561
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Albertville
Kantoni Aime
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.94 km2
Lartësia 743 m (m.n.d.)
Popullsia 947 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73210
INSEE 73038


Bellentre është një komunëFrancë. Bellentrebën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 947 banorë dhe sipërfaqe 23.94 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]