Belleroche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleroche
Komunë
noform
Pamje nga Belleroche
Stema_figura
Vendndodhja
Belleroche is located in Franca
Belleroche
Belleroche
49°42′25″V 2°07′05″L / 49.7069°V 2.1181°L / 49.7069; 2.1181Koordinatat: 49°42′25″V 2°07′05″L / 49.7069°V 2.1181°L / 49.7069; 2.1181
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Roanne
Kantoni Belmont-de-la-Loire
Ndërbashkësia Canton de Belmont-de-la-Loire
Kryetari René Desbat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.93 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 266 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42670
INSEE 42014


Belleroche është një komunëFrancë. Bellerochebën pjesë në departamentin Loirerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 266 banorë dhe sipërfaqe 13.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]