Belleserre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleserre
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belleserre is located in Franca
Belleserre
Belleserre
46°50′31″V 5°21′54″L / 46.8419°V 5.365°L / 46.8419; 5.365Koordinatat: 46°50′31″V 5°21′54″L / 46.8419°V 5.365°L / 46.8419; 5.365
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn
Qarku Arrondissement Castres
Kantoni Dourgne
Ndërbashkësia Pays de Dourgne
Kryetari Jean-Marie Petit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.76 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Popullsia 152 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 81540
INSEE 81027


Belleserre është një komunëFrancë. Belleserrebën pjesë në departamentin Tarnrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë dhe sipërfaqe 4.76 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]