Belleville, Deux-Sèvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville
Komunë
Vendndodhja
Belleville is located in Franca
Belleville
Belleville
47°30′22″V 2°51′05″L / 47.5061°V 2.8514°L / 47.5061; 2.8514Koordinatat: 47°30′22″V 2°51′05″L / 47.5061°V 2.8514°L / 47.5061; 2.8514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Beauvoir-sur-Niort
Kryetari Thierry Bureau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.53 km2
Lartësia 52 m (m.n.d.)
Popullsia 106 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79360
INSEE 79033


Belleville është një komunëFrancë. Bellevillebën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 106 banorë dhe sipërfaqe 11.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]