Belleville, Rhône

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville
Komunë
noform
Pamje nga Belleville
Stema_figura
Vendndodhja
Belleville is located in Franca
Belleville
Belleville
49°10′37″V 5°22′52″L / 49.1769°V 5.3811°L / 49.1769; 5.3811Koordinatat: 49°10′37″V 5°22′52″L / 49.1769°V 5.3811°L / 49.1769; 5.3811
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Rhône]]
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Belleville
Ndërbashkësia Beaujolais-Val-de-Saône
Kryetari Bernard Fialaire (PR)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.42 km2
Lartësia 191 m (m.n.d.)
Popullsia 7284 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 69019


Belleville është një komunëFrancë. Bellevillebën pjesë në departamentin [[Rhône]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 7284 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 10.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]