Belleville-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville-en-Caux
Komunë
Vendndodhja
Belleville-en-Caux is located in Franca
Belleville-en-Caux
Belleville-en-Caux
46°47′03″V 1°25′48″P / 46.7842°V 1.43°P / 46.7842; -1.43Koordinatat: 46°47′03″V 1°25′48″P / 46.7842°V 1.43°P / 46.7842; -1.43
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Haute-Normandie]]
Departamenti [[Seine-Maritime]]
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Tôtes
Ndërbashkësia Trois Rivières
Kryetari Patrick Fremont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.38 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 516 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76890
INSEE 76072


Belleville-en-Caux është një komunëFrancë. Belleville-en-Cauxbën pjesë në departamentin [[Seine-Maritime]] të rajonit [[Haute-Normandie]]. Komuna ka një popullsi prej 516 banorë dhe sipërfaqe 4.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]