Belleville-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville-sur-Mer
Komunë
Vendndodhja
Belleville-sur-Mer is located in Franca
Belleville-sur-Mer
Belleville-sur-Mer
46°15′09″V 5°46′39″L / 46.2525°V 5.7775°L / 46.2525; 5.7775Koordinatat: 46°15′09″V 5°46′39″L / 46.2525°V 5.7775°L / 46.2525; 5.7775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Haute-Normandie]]
Departamenti [[Seine-Maritime]]
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Dieppe-Est
Ndërbashkësia Petit Caux
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.07 km2
Lartësia 92 m (m.n.d.)
Popullsia 818 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76370
INSEE 76073


Belleville-sur-Mer është një komunëFrancë. Belleville-sur-Merbën pjesë në departamentin [[Seine-Maritime]] të rajonit [[Haute-Normandie]]. Komuna ka një popullsi prej 818 banorë dhe sipërfaqe 3.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]