Bellignies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellignies
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellignies is located in Franca
Bellignies
Bellignies
45°18′13″V 0°07′13″L / 45.3036°V 0.1203°L / 45.3036; 0.1203Koordinatat: 45°18′13″V 0°07′13″L / 45.3036°V 0.1203°L / 45.3036; 0.1203
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Nord
Qarku Arrondissement Avesnes-sur-Helpe
Kantoni Bavay
Ndërbashkësia Bavaisis
Kryetari Danièle Druesnes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.18 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 905 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 59570
INSEE 59065


Bellignies është një komunëFrancë. Belligniesbën pjesë në departamentin Nordrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 905 banorë dhe sipërfaqe 5.18 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]