Belloc-Saint-Clamens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloc-Saint-Clamens
Komunë
Vendndodhja
Belloc-Saint-Clamens is located in Franca
Belloc-Saint-Clamens
Belloc-Saint-Clamens
48°58′59″V 0°13′44″L / 48.9831°V 0.2289°L / 48.9831; 0.2289Koordinatat: 48°58′59″V 0°13′44″L / 48.9831°V 0.2289°L / 48.9831; 0.2289
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Mirande
Kantoni Mirande
Ndërbashkësia Vals et villages en Astarac
Kryetari Clodine Ladoie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.49 km2
Lartësia 255 m (m.n.d.)
Popullsia 140 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32300
INSEE 32042


Belloc-Saint-Clamens është një komunëFrancë. Belloc-Saint-Clamensbën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 10.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]