Bellon, Charente

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellon
Komunë
noform
Pamje nga Bellon
Stema_figura
Vendndodhja
Bellon is located in Franca
Bellon
Bellon
48°16′07″V 0°32′50″L / 48.2686°V 0.5472°L / 48.2686; 0.5472Koordinatat: 48°16′07″V 0°32′50″L / 48.2686°V 0.5472°L / 48.2686; 0.5472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Angoulême
Kantoni Aubeterre-sur-Dronne
Ndërbashkësia Pays d'Aubeterre
Kryetari Jean-Luc Tachet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.13 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16210
INSEE 16037


Bellon është një komunëFrancë. Bellonbën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 173 banorë dhe sipërfaqe 9.13 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]