Bellonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellonne
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellonne is located in Franca
Bellonne
Bellonne
48°25′34″V 0°45′26″L / 48.4261°V 0.7572°L / 48.4261; 0.7572Koordinatat: 48°25′34″V 0°45′26″L / 48.4261°V 0.7572°L / 48.4261; 0.7572
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Arras
Kantoni Vitry-en-Artois
Ndërbashkësia Osartis
Kryetari Daniel Gay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.03 km2
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Popullsia 246 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62490
INSEE 62106


Bellonne është një komunëFrancë. Bellonnebën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 246 banorë dhe sipërfaqe 2.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]