Bellou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellou
Komunë
Vendndodhja
Bellou is located in Franca
Bellou
Bellou
49°54′27″V 1°54′16″L / 49.9075°V 1.9044°L / 49.9075; 1.9044Koordinatat: 49°54′27″V 1°54′16″L / 49.9075°V 1.9044°L / 49.9075; 1.9044
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Livarot
Ndërbashkësia Pays de Livarot
Kryetari René Yonnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.39 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 153 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14140
INSEE 14058


Bellou është një komunëFrancë. Belloubën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 153 banorë dhe sipërfaqe 7.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bellou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale