Bellou-en-Houlme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellou-en-Houlme
Komunë
Vendndodhja
Bellou-en-Houlme is located in Franca
Bellou-en-Houlme
Bellou-en-Houlme
49°05′25″V 2°22′19″L / 49.0903°V 2.3719°L / 49.0903; 2.3719Koordinatat: 49°05′25″V 2°22′19″L / 49.0903°V 2.3719°L / 49.0903; 2.3719
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Messei
Ndërbashkësia Haute Varenne et du Houlme
Kryetari Gérard Bertrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.73 km2
Lartësia 221 m (m.n.d.)
Popullsia 954 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61220
INSEE 61040


Bellou-en-Houlme është një komunëFrancë. Bellou-en-Houlmebën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 954 banorë dhe sipërfaqe 38.73 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]