Bellou-le-Trichard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellou-le-Trichard
Komunë
noform
Pamje nga Bellou-le-Trichard
Vendndodhja
Bellou-le-Trichard is located in Franca
Bellou-le-Trichard
Bellou-le-Trichard
49°53′20″V 2°51′22″L / 49.889°V 2.8561°L / 49.889; 2.8561Koordinatat: 49°53′20″V 2°51′22″L / 49.889°V 2.8561°L / 49.889; 2.8561
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Le Theil
Ndërbashkësia Val d'Huisne
Kryetari Michaël Leblanc
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.67 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 240 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61130
INSEE 61041


Bellou-le-Trichard është një komunëFrancë. Bellou-le-Trichardbën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 240 banorë dhe sipërfaqe 9.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]