Belluire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belluire
Komunë
Vendndodhja
Belluire is located in Franca
Belluire
Belluire
43°41′26″V 0°14′26″L / 43.6906°V 0.2406°L / 43.6906; 0.2406Koordinatat: 43°41′26″V 0°14′26″L / 43.6906°V 0.2406°L / 43.6906; 0.2406
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saintes
Kantoni Pons
Ndërbashkësia Région de Pons
Kryetari Jean Jacques Dessaivre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Popullsia 183 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17800
INSEE 17039


Belluire është një komunëFrancë. Belluirebën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 183 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]