Belmesnil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmesnil
Komunë
Vendndodhja
Belmesnil is located in Franca
Belmesnil
Belmesnil
47°47′16″V 6°30′15″L / 47.7878°V 6.5042°L / 47.7878; 6.5042Koordinatat: 47°47′16″V 6°30′15″L / 47.7878°V 6.5042°L / 47.7878; 6.5042
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Haute-Normandie]]
Departamenti [[Seine-Maritime]]
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Longueville-sur-Scie
Ndërbashkësia Varenne et Scie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.03 km2
Lartësia 126 m (m.n.d.)
Popullsia 496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76590
INSEE 76075


Belmesnil është një komunëFrancë. Belmesnilbën pjesë në departamentin [[Seine-Maritime]] të rajonit [[Haute-Normandie]]. Komuna ka një popullsi prej 496 banorë dhe sipërfaqe 3.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]