Belmont, Doubs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Komunë
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
47°01′01″V 5°35′41″L / 47.0169°V 5.5947°L / 47.0169; 5.5947Koordinatat: 47°01′01″V 5°35′41″L / 47.0169°V 5.5947°L / 47.0169; 5.5947
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp
Ndërbashkësia Pays de Pierrefontaine–Vercel
Kryetari Daniel Cassard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.72 km2
Lartësia 613 m (m.n.d.)
Popullsia 58 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25530
INSEE 25052


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 58 banorë dhe sipërfaqe 4.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]