Belmont, Gers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Komunë
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
44°53′27″V 1°52′50″L / 44.8908°V 1.8806°L / 44.8908; 1.8806Koordinatat: 44°53′27″V 1°52′50″L / 44.8908°V 1.8806°L / 44.8908; 1.8806
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Kantoni Vic-Fezensac
Ndërbashkësia Artagnan en Fézensac
Kryetari André Soules
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.1 km2
Lartësia 182 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32190
INSEE 32043


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin Gersrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 151 banorë dhe sipërfaqe 15.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]