Belmont, Haute-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Qytet
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
45°53′00″V 5°39′00″L / 45.8833°V 5.65°L / 45.8833; 5.65Koordinatat: 45°53′00″V 5°39′00″L / 45.8833°V 5.65°L / 45.8833; 5.65
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Haute-Marne
Qarku Arrondissement Langres
Kantoni Fayl-Billot
Ndërbashkësia Pays Vannier
Kryetari Armelle Batteault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.47 km2
Lartësia 318 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 52043


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin Haute-Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 7.47 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]