Belmont, Isère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Komunë
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
45°33′37″V 5°40′48″L / 45.5603°V 5.68°L / 45.5603; 5.68Koordinatat: 45°33′37″V 5°40′48″L / 45.5603°V 5.68°L / 45.5603; 5.68
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement La Tour-du-Pin
Kantoni Grand-Lemps
Ndërbashkësia Vallée de l'Hien
Kryetari Gérard Mathan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.51 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 447 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38690
INSEE 38038


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin Isèrerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 447 banorë dhe sipërfaqe 6.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]