Belmont-Sainte-Foi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-Sainte-Foi
Komunë
Vendndodhja
Belmont-Sainte-Foi is located in Franca
Belmont-Sainte-Foi
Belmont-Sainte-Foi
48°13′34″V 6°45′58″L / 48.2261°V 6.7661°L / 48.2261; 6.7661Koordinatat: 48°13′34″V 6°45′58″L / 48.2261°V 6.7661°L / 48.2261; 6.7661
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Lalbenque
Ndërbashkësia Pays de Lalbenque
Kryetari Éric Salgues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.01 km2
Lartësia 268 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46230
INSEE 46026


Belmont-Sainte-Foi është një komunëFrancë. Belmont-Sainte-Foibën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 9.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]