Belmont-Tramonet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-Tramonet
Komunë
noform
Pamje nga Belmont-Tramonet
Vendndodhja
Belmont-Tramonet is located in Franca
Belmont-Tramonet
Belmont-Tramonet
43°49′04″V 2°45′21″L / 43.8178°V 2.7558°L / 43.8178; 2.7558Koordinatat: 43°49′04″V 2°45′21″L / 43.8178°V 2.7558°L / 43.8178; 2.7558
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Savoie]]
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Pont-de-Beauvoisin
Ndërbashkësia Val de Guiers
Kryetari Nicolas Verguet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.46 km2
Popullsia 513 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73330
INSEE 73039


Belmont-Tramonet është një komunëFrancë. Belmont-Tramonetbën pjesë në departamentin [[Savoie]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 513 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 5.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]