Belmont-d'Azergues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-d'Azergues
Qytet
Vendndodhja
Belmont-d'Azergues is located in Franca
Belmont-d'Azergues
Belmont-d'Azergues
48°15′20″V 5°54′29″L / 48.2556°V 5.9081°L / 48.2556; 5.9081Koordinatat: 48°15′20″V 5°54′29″L / 48.2556°V 5.9081°L / 48.2556; 5.9081
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Rhône-Alpes]]
Departamenti [[Rhône]]
Qarku Arrondissement Villefranche-sur-Saône
Kantoni Le Bois-d'Oingt
Kryetari Jean-Luc Tricot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.51 km2
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 69020


Belmont-d'Azergues është një komunëFrancë. Belmont-d'Azerguesbën pjesë në departamentin [[Rhône]] të rajonit [[Rhône-Alpes]]. Komuna ka një popullsi prej 641 banorë dhe sipërfaqe 1.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]