Belmont-de-la-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-de-la-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Belmont-de-la-Loire
Stema_figura
Vendndodhja
Belmont-de-la-Loire is located in Franca
Belmont-de-la-Loire
Belmont-de-la-Loire
44°22′00″V 1°09′15″L / 44.3667°V 1.1542°L / 44.3667; 1.1542Koordinatat: 44°22′00″V 1°09′15″L / 44.3667°V 1.1542°L / 44.3667; 1.1542
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Loire
Qarku Arrondissement Roanne
Kantoni Belmont-de-la-Loire
Ndërbashkësia Canton de Belmont-de-la-Loire
Kryetari Jean-Luc Matray
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.71 km2
Lartësia 525 m (m.n.d.)
Popullsia 1515 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42670
INSEE 42015


Belmont-de-la-Loire është një komunëFrancë. Belmont-de-la-Loirebën pjesë në departamentin Loirerajonit Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 1515 banorë dhe sipërfaqe 23.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]