Belmont-sur-Rance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-sur-Rance
Komunë
noform
Pamje nga Belmont-sur-Rance
Stema_figura
Vendndodhja
Belmont-sur-Rance is located in Franca
Belmont-sur-Rance
Belmont-sur-Rance
48°51′50″V 5°18′27″L / 48.8639°V 5.3075°L / 48.8639; 5.3075Koordinatat: 48°51′50″V 5°18′27″L / 48.8639°V 5.3075°L / 48.8639; 5.3075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Millau
Kantoni Belmont-sur-Rance
Ndërbashkësia Pays Belmontais
Kryetari Monique Alies
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.19 km2
Lartësia 460 m (m.n.d.)
Popullsia 1017 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12370
INSEE 12025


Belmont-sur-Rance është një komunëFrancë. Belmont-sur-Rancebën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1017 banorë dhe sipërfaqe 44.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]