Belmontet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmontet
Komunë
Vendndodhja
Belmontet is located in Franca
Belmontet
Belmontet
49°08′32″V 5°26′33″L / 49.1422°V 5.4425°L / 49.1422; 5.4425Koordinatat: 49°08′32″V 5°26′33″L / 49.1422°V 5.4425°L / 49.1422; 5.4425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Lot
Qarku Arrondissement Cahors
Kantoni Montcuq
Ndërbashkësia Canton de Montcuq
Kryetari Guy Vidal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.12 km2
Lartësia 194 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46800
INSEE 46025


Belmontet është një komunëFrancë. Belmontetbën pjesë në departamentin Lotrajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 12.12 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]