Belpech

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belpech
Komunë
noform
Pamje nga Belpech
Stema_figura
Vendndodhja
Belpech is located in Franca
Belpech
Belpech
49°02′25″V 1°21′45″P / 49.0403°V 1.3625°P / 49.0403; -1.3625Koordinatat: 49°02′25″V 1°21′45″P / 49.0403°V 1.3625°P / 49.0403; -1.3625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Belpech
Ndërbashkësia Garnaguès et la Piège
Kryetari Jean-Paul Nicol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.46 km2
Lartësia 243 m (m.n.d.)
Popullsia 1294 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11420
INSEE 11033


Belpech është një komunëFrancë. Belpechbën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 1294 banorë dhe sipërfaqe 42.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belpech – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale