Belvèze-du-Razès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvèze-du-Razès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belvèze-du-Razès is located in Franca
Belvèze-du-Razès
Belvèze-du-Razès
43°04′41″V 1°36′41″L / 43.0781°V 1.6114°L / 43.0781; 1.6114Koordinatat: 43°04′41″V 1°36′41″L / 43.0781°V 1.6114°L / 43.0781; 1.6114
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Alaigne
Ndërbashkësia Coteaux du Razès
Kryetari Didier Lozano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.52 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 827 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11240
INSEE 11034


Belvèze-du-Razès është një komunëFrancë. Belvèze-du-Razèsbën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 827 banorë dhe sipërfaqe 4.52 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]