Belvézet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvézet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belvézet is located in Franca
Belvézet
Belvézet
49°45′37″V 3°18′20″L / 49.7603°V 3.3056°L / 49.7603; 3.3056Koordinatat: 49°45′37″V 3°18′20″L / 49.7603°V 3.3056°L / 49.7603; 3.3056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Lussan
Ndërbashkësia Grand Lussan
Kryetari Aleth Robin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.86 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 235 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30580
INSEE 30035


Belvézet është një komunëFrancë. Belvézetbën pjesë në departamentin Gardrajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe 22.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]