Belval, Manche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belval
Komunë
noform
Pamje nga Belval
Stema_figura
Vendndodhja
Belval is located in Franca
Belval
Belval
47°37′54″V 6°39′05″L / 47.6317°V 6.6514°L / 47.6317; 6.6514Koordinatat: 47°37′54″V 6°39′05″L / 47.6317°V 6.6514°L / 47.6317; 6.6514
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Coutances
Kantoni Cerisy-la-Salle
Ndërbashkësia Cerisy-la-Salle
Kryetari Yves Duchemin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.72 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 303 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50210
INSEE 50044


Belval është një komunëFrancë. Belvalbën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 303 banorë dhe sipërfaqe 5.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]