Belvianes-et-Cavirac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvianes-et-Cavirac
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belvianes-et-Cavirac is located in Franca
Belvianes-et-Cavirac
Belvianes-et-Cavirac
44°19′50″V 1°05′32″L / 44.3306°V 1.0922°L / 44.3306; 1.0922Koordinatat: 44°19′50″V 1°05′32″L / 44.3306°V 1.0922°L / 44.3306; 1.0922
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Quillan
Ndërbashkësia Aude en Pyrénées
Kryetari Jean Peytavi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.68 km2
Lartësia 310 m (m.n.d.)
Popullsia 288 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11500
INSEE 11035


Belvianes-et-Cavirac është një komunëFrancë. Belvianes-et-Caviracbën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 288 banorë dhe sipërfaqe 11.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]