Belvis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvis
Komunë
noform
Pamje nga Belvis
Stema_figura
Vendndodhja
Belvis is located in Franca
Belvis
Belvis
43°07′33″V 2°05′45″L / 43.1258°V 2.0958°L / 43.1258; 2.0958Koordinatat: 43°07′33″V 2°05′45″L / 43.1258°V 2.0958°L / 43.1258; 2.0958
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Belcaire
Ndërbashkësia Pays de Sault
Kryetari Jean-Claude Drugy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.61 km2
Lartësia 935 m (m.n.d.)
Popullsia 179 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11340
INSEE 11036


Belvis është një komunëFrancë. Belvisbën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 179 banorë dhe sipërfaqe 23.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belvis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale