Belvoir, Doubs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvoir
Komunë
noform
Pamje nga Belvoir
Vendndodhja
Belvoir is located in Franca
Belvoir
Belvoir
44°00′56″V 7°19′18″L / 44.0156°V 7.3217°L / 44.0156; 7.3217Koordinatat: 44°00′56″V 7°19′18″L / 44.0156°V 7.3217°L / 44.0156; 7.3217
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Clerval
Ndërbashkësia Vallon de Sancey
Kryetari Christian Brand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.31 km2
Popullsia 99 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25430
INSEE 25053


Belvoir është një komunëFrancë. Belvoirbën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 9.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]