Benassay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benassay
Komunë
noform
Pamje nga Benassay
Vendndodhja
Benassay is located in Franca
Benassay
Benassay
49°20′35″V 0°02′14″L / 49.3431°V 0.0372°L / 49.3431; 0.0372Koordinatat: 49°20′35″V 0°02′14″L / 49.3431°V 0.0372°L / 49.3431; 0.0372
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Poitiers
Kantoni Vouillé
Ndërbashkësia Pays Vouglaisien
Kryetari Samuel Evina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.41 km2
Lartësia 138 m (m.n.d.)
Popullsia 880 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86470
INSEE 86021


Benassay është një komunëFrancë. Benassaybën pjesë në departamentin Viennerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 880 banorë dhe sipërfaqe 42.41 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]