Benerville-sur-Mer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bénerville-sur-Mer
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bénerville-sur-Mer is located in Franca
Bénerville-sur-Mer
Bénerville-sur-Mer
48°22′V 8°00′L / 48.37°V 8°L / 48.37; 8Koordinatat: 48°22′V 8°00′L / 48.37°V 8°L / 48.37; 8
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Calvados
Qarku Arrondissement Lisieux
Kantoni Trouville-sur-Mer
Ndërbashkësia Cœur Côte Fleurie
Kryetari Jacques Marie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.03 km2
Lartësia 112 m (m.n.d.)
Popullsia 490 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14910
INSEE 14059


Bénerville-sur-Mer është një komunëFrancë. Bénerville-sur-Merbën pjesë në departamentin Calvadosrajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 490 banorë dhe sipërfaqe 3.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]