Benest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benest
Komunë
noform
Pamje nga Benest
Stema_figura
Vendndodhja
Benest is located in Franca
Benest
Benest
47°00′04″V 2°44′55″L / 47.0011°V 2.7486°L / 47.0011; 2.7486Koordinatat: 47°00′04″V 2°44′55″L / 47.0011°V 2.7486°L / 47.0011; 2.7486
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente
Qarku Arrondissement Confolens
Kantoni Champagne-Mouton
Ndërbashkësia Confolentais
Kryetari Jean-Jacques Meyer
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.1 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 361 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16350
INSEE 16038


Benest është një komunëFrancë. Benestbën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 361 banorë dhe sipërfaqe 21.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benest – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale