Bennetot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bennetot
Komunë
Vendndodhja
Bennetot is located in Franca
Bennetot
Bennetot
49°31′43″V 1°46′45″P / 49.5286°V 1.7792°P / 49.5286; -1.7792Koordinatat: 49°31′43″V 1°46′45″P / 49.5286°V 1.7792°P / 49.5286; -1.7792
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Haute-Normandie]]
Departamenti [[Seine-Maritime]]
Qarku Arrondissement [[Le Havre]]
Kantoni Fauville-en-Caux
Ndërbashkësia Cœur de Caux
Kryetari Albert-Jean Foulon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.58 km2
Lartësia 121 m (m.n.d.)
Popullsia 171 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76640
INSEE 76078


Bennetot është një komunëFrancë. Bennetotbën pjesë në departamentin [[Seine-Maritime]] të rajonit [[Haute-Normandie]]. Komuna ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 4.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]