Benoîtville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benoîtville
Komunë
noform
Pamje nga Benoîtville
Vendndodhja
Benoîtville is located in Franca
Benoîtville
Benoîtville
43°23′39″V 0°03′50″P / 43.3942°V 0.0639°P / 43.3942; -0.0639Koordinatat: 43°23′39″V 0°03′50″P / 43.3942°V 0.0639°P / 43.3942; -0.0639
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Manche
Qarku Arrondissement Cherbourg-Octeville
Kantoni Les Pieux
Ndërbashkësia Pieux
Kryetari Daniel Gancel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.29 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 571 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 50340
INSEE 50045


Benoîtville është një komunëFrancë. Benoîtvillebën pjesë në departamentin Mancherajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 571 banorë dhe sipërfaqe 8.29 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]