Benon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benon
Komunë
noform
Pamje nga Benon
Vendndodhja
Benon is located in Franca
Benon
Benon
43°05′44″V 0°17′01″L / 43.0956°V 0.2836°L / 43.0956; 0.2836Koordinatat: 43°05′44″V 0°17′01″L / 43.0956°V 0.2836°L / 43.0956; 0.2836
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement La Rochelle
Kantoni Courçon
Kryetari David Ogier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.62 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 723 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17170
INSEE 17041


Benon është një komunëFrancë. Benonbën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 723 banorë dhe sipërfaqe 46.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale