Benquet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benquet
Komunë
noform
Pamje nga Benquet
Vendndodhja
Benquet is located in Franca
Benquet
Benquet
43°02′48″V 0°01′43″P / 43.0467°V 0.0286°P / 43.0467; -0.0286Koordinatat: 43°02′48″V 0°01′43″P / 43.0467°V 0.0286°P / 43.0467; -0.0286
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Landes
Qarku Arrondissement Mont-de-Marsan
Kantoni Mont-de-Marsan-Sud
Kryetari Pierre Mallet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.33 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 1471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 40280
INSEE 40037


Benquet është një komunëFrancë. Benquetbën pjesë në departamentin Landesrajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1471 banorë dhe sipërfaqe 29.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Benquet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale