Bercenay-le-Hayer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bercenay-le-Hayer
Komunë
Vendndodhja
Bercenay-le-Hayer is located in Franca
Bercenay-le-Hayer
Bercenay-le-Hayer
50°24′32″V 1°35′36″L / 50.4089°V 1.5933°L / 50.4089; 1.5933Koordinatat: 50°24′32″V 1°35′36″L / 50.4089°V 1.5933°L / 50.4089; 1.5933
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Aube
Qarku Arrondissement Nogent-sur-Seine
Kantoni Marcilly-le-Hayer
Ndërbashkësia Orvin et de l'Ardusson
Kryetari Alexis Pottier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.63 km2
Popullsia 137 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10290
INSEE 10038


Bercenay-le-Hayer është një komunëFrancë. Bercenay-le-Hayerbën pjesë në departamentin Auberajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 137 banorë dhe sipërfaqe 14.63 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]