Berche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berche
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Berche is located in Franca
Berche
Berche
45°50′10″V 0°28′12″P / 45.8361°V 0.47°P / 45.8361; -0.47Koordinatat: 45°50′10″V 0°28′12″P / 45.8361°V 0.47°P / 45.8361; -0.47
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Montbéliard
Kantoni Pont-de-Roide
Ndërbashkësia Trois Cantons
Kryetari Jean-Luc Petiot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.11 km2
Popullsia 446 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25420
INSEE 25054


Berche është një komunëFrancë. Berchebën pjesë në departamentin Doubsrajonit Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 446 banorë dhe sipërfaqe 3.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Berche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale