Berck

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berck
Komunë
noform
Pamje nga Berck
Stema_figura
Vendndodhja
Berck is located in Franca
Berck
Berck
48°00′00″V 0°46′00″L / 48°V 0.7667°L / 48; 0.7667Koordinatat: 48°00′00″V 0°46′00″L / 48°V 0.7667°L / 48; 0.7667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nord-Pas-de-Calais
Departamenti Pas-de-Calais
Qarku Arrondissement Montreuil
Kantoni Berck
Ndërbashkësia Opale Sud
Kryetari Jean-Marie Krajewski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.88 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 15565 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 62600
INSEE 62108


Berck është një komunëFrancë. Berckbën pjesë në departamentin Pas-de-Calaisrajonit Nord-Pas-de-Calais. Komuna ka një popullsi prej 15565 banorë dhe sipërfaqe 14.88 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Berck – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale