Bercloux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bercloux
Komunë
Vendndodhja
Bercloux is located in Franca
Bercloux
Bercloux
48°53′53″V 7°09′25″L / 48.8981°V 7.1569°L / 48.8981; 7.1569Koordinatat: 48°53′53″V 7°09′25″L / 48.8981°V 7.1569°L / 48.8981; 7.1569
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Poitou-Charentes
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saint-Jean-d'Angély
Kantoni Saint-Hilaire-de-Villefranche
Ndërbashkësia Canton de Saint-Hilaire-de-Villefranche
Kryetari Philippe Laclie
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.35 km2
Lartësia 40 m (m.n.d.)
Popullsia 382 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17770
INSEE 17042


Bercloux është një komunëFrancë. Berclouxbën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 382 banorë dhe sipërfaqe 9.35 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]