Berd'huis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Berd'huis
Komunë
Vendndodhja
Berd'huis is located in Franca
Berd'huis
Berd'huis
49°25′52″V 6°18′43″L / 49.4311°V 6.3119°L / 49.4311; 6.3119Koordinatat: 49°25′52″V 6°18′43″L / 49.4311°V 6.3119°L / 49.4311; 6.3119
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Basse-Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Mortagne-au-Perche
Kantoni Nocé
Ndërbashkësia Perche Sud
Kryetari Brigitte Luypaert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.45 km2
Lartësia 125 m (m.n.d.)
Popullsia 1073 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61340
INSEE 61043


Berd'huis është një komunëFrancë. Berd'huisbën pjesë në departamentin Ornerajonit Basse-Normandie. Komuna ka një popullsi prej 1073 banorë dhe sipërfaqe 11.45 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]